• Škola v přírodě

Od 6.6. do 10.6. jedeme s dětmi na školu v přírodě na kterou se moc těšíme !! :)  V rámci programu čeká žáky spousta nových zážitků. Součástí je plavecký výcvik, který dětem zajišťují instruktoři. Dále nás čeká mnoho sportovních aktivit, a to nejen na sportovním hřišti, které je součástí areálu. Těšíme se i na diskotéku, pro některé děti jejich první, je pro nás také připraven bohatý program různých aktivit, které nám pomohou stmelit kolektiv.

• Zahraniční stáž

Švédsko - ostrov Öland

Od 7. do 14. května 2022 se uskutečnila zahraniční stáž do Švédska. Mgr. Ivana Jelínková a Mgr. Michaela Janečková navštívily v rámci programu OP PPR - (multikulturní šablony pro základní školy) dvě školy ve švédském městečku Borgholm a Lessebo.

Cílem stáže bylo seznámení s prací se žáky s odlišným mateřským jazykem  ve švédské škole, pozorování života školy na úrovni žáků, pedagogů i prostředí se zaměřením na využití anglického jazyka jako vyučovacího jazyka a zároveň prostředku komunikace mezi žáky a učiteli.

Přivezly jsme si mnoho nových poznatků a zkušeností, některé z nich jsme začali s kolegy používat hned v pondělí a další chceme aplikovat i  do našeho vzdělávacího programu.

Se stáží jsme byly velice spokojeny a děkujeme, že jsme moohly tuto nabídku programu využít.

• Neštovice

Upozorňujeme na výskyt planých neštovic v ZÁKLADNÍ i V MATEŘSKÉ ŠKOLE !

Prosíme rodiče o důkladnou kontrolu jejich dětí. Děkujeme

• Štafetový běh

KRAJSKÉ KOLO

Ve středu 11.května se žáci naší školy  opět zúčastnili Štafetového poháru ve Slaném. Tentokrát krajského kola.

Z celkového počtu čtrnácti škol , složené většinou z výběrových sportovních tříd jsme se umístili na hezkém 11. místě. S časem 9,06,51 děti vytvořily nejlepší výkon školy ze všech 5. ročníků Štafetového poháru, kterých jsme se jako škola účastnili.

Krom velké zkušenosti zkusit si krajské kolo si dva žáci vybojovali zlaté medaile za nejlepší výkon v individuálních disciplínách - hod medicimbalem.

• Zahraniční stáž

Pro naši školu se nám podařilo zajistit zahraniční stáž pro pedagogy. Za naši školu pojede paní ředitelka Jelínková společně s paní učitelkou Janečkovou. Jejich cílovou destinací bude Švédsko, kde budou během celého týdne navštěvovat dvě základní školy. Kromě vlastních náslechů budou v několika hodinách prezentovat naši zemi a školu ve vybraných třídách v angličtině.