• Návrat do školních lavic

Ve chvíli, kdy čtete tento příspěvek, tak již někteří žáci sedí, po více než dvou měsících, ve školních lavicích, učí se spolu se svým učitelem a se spolužáky, kteří zůstali online připojeni doma.

V době, kdy se ve sdělovacích prostředcích vyhlásilo, že budou školy zavřené, tak jsem si sama nemyslela, že to potrvá takto dlouho. Já osobně jsem předpokládala, že se žáci vrátí do školy po Velikonocích.

Vraťme se ale na začátek.

Prvních čtrnáct dní bylo opravdu dost divokých, posílali jsme dětem úkoly, rodiče se doma hroutili pod náporem učiva. Spoustu věcí se měnilo ze dne na den, každou chvíli vláda vyhlásila nové nařízení.

Po čtrnácti dnech jsme pomalu začali přecházet na online výuku. Ze dne na den se z nás stali youtubeři,  v počítačové gramotnosti jsme z „levelu 1 – 2“ poskočili na level 100, někteří ještě více. Ale určitě nám tento stav více dal, než vzal. Lidé si doma začali mezi sebou více povídat, měli na sebe více času.

Do konce školního roku nám zbývá něco málo přes měsíc. Všem přeji hlavně hodně zdraví, pevné nervy a dětem krásné prázdniny.

Těším se už na začátek nového školního roku a pevně věřím, že nadcházející školní roku bude v mnohém lepší než tento, který za chvíli končí.

Touto cestou bych ještě chtěla mnohokrát poděkovat panu starostovi a celému obecnímu úřadu za materiální i finanční pomoc. Bez této pomoci bychom nemohli učit, tak jak učíme a zůstali bychom u posílání úkolů. Takže:  VELKÉ DÍKY.