• Zápis do 1. třídy + formuláře

Zápis do 1. třídy proběhne v úterý 7.4. 2020 a to výhradně distanční formou. Tj. bez přítomnosti rodičů a dětí. Přihlášky je možno podávat prostřednictvím stránek školy, v souladu se školským zákonem. Žádost o přijetí k základnímu vzdělání bude zveřejněna dne 1. 4. 2020 od 12:00 hodin  do 7. 4. 2020 do 17.00. Poté bude systém pro příjem přihlášek uzavřen.

Předpokládaný termín zveřejnění výsledků bude 14. 4. 2020.

V případě jakýkoliv dotazů pište na info@zlataskola.cz

Kritéria pro přijímací řízení ZŠ 2020-2021

Intrukce pro ty, kteří budou žádat odklad školní docházky (formuláře ke stažení přiloženy):

• nevyplňujete elektronickou přihlášku
            • vyplnníte žádost o odklad školní docházky
            • tato žádost musí být doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinické psychologa.
            • všechny potřebné dokumenty je třeba nascanovat a zaslat na adresu jelinkova@zlataskola.cz
            • V originálech dodáte nejpozději do 31. května.
          • Zdravotníci

Pan lektor - záchranář, děti zábavnou formou seznámil s různými situacemi, kdy se první pomoc provádí a jak mají postupovat. Děti byly aktivně zapojovány, učily se obvazovat rány, mluvit na postiženého, komunikovat s ním, a dokonce se učily masáž srdce.

Všichni děti, měli možnost na vlastní oči se seznámit se sanitním vozem, s jeho vybavením a všemi pomůckami. Pan lektor názorně předvedl, jakým způsobem se zraněný do vozu nakládá, jak se používají dlahy, k čemu jsou injekce, kdo všechno v sanitce jezdí (řidič, doktor). Také se seznámili s plyšovým maskotem Kryštůfkem, který v sanitce jezdí, aby se děti nebály.

Velkým přínosem bylo ubezpečení, že sanitky a pana doktora se nemusíme bát, že jsou tu proto, aby nám pomohli zachránit život.

Děti na závěr dostaly diplomy “Malý záchranář” a vyrobily si malého Kryštůfka, kterého si odnesly na památku, aby jim připomínal pěkně strávený den se záchranáři.