• Zdravotníci

Pan lektor - záchranář, děti zábavnou formou seznámil s různými situacemi, kdy se první pomoc provádí a jak mají postupovat. Děti byly aktivně zapojovány, učily se obvazovat rány, mluvit na postiženého, komunikovat s ním, a dokonce se učily masáž srdce.

Všichni děti, měli možnost na vlastní oči se seznámit se sanitním vozem, s jeho vybavením a všemi pomůckami. Pan lektor názorně předvedl, jakým způsobem se zraněný do vozu nakládá, jak se používají dlahy, k čemu jsou injekce, kdo všechno v sanitce jezdí (řidič, doktor). Také se seznámili s plyšovým maskotem Kryštůfkem, který v sanitce jezdí, aby se děti nebály.

Velkým přínosem bylo ubezpečení, že sanitky a pana doktora se nemusíme bát, že jsou tu proto, aby nám pomohli zachránit život.

Děti na závěr dostaly diplomy “Malý záchranář” a vyrobily si malého Kryštůfka, kterého si odnesly na památku, aby jim připomínal pěkně strávený den se záchranáři.