• Škola

• O základní škole

• Zřizovatel školy : Obecní úřad Zlatníky – Hodkovice

Statutární zástupce školy : ředitelka Mgr. Ivana Jelínková

Učitelé ZŠ : Mgr. Dagmar Hacaperková, Ing. Monika Fárková, Mgr. Barbora Svobodová, Josef Brož, Mgr. Eva Šafaříková

Asistent pedagoga : Ludmila Otoupalová

Vychovatelka ŠD : Dana Hřídelová, Mgr. Jitka Boučková

Sekretariát školy : Veronika Cabicarová

Uklízečka : Eliška Blahová

Kapacita školy : 98  žáků

E-mail : info@zlataskola.cz

Telefon : 734 441 022

Jsme škola s 1. stupněm základního vzdělávání od 1. – 5. ročníku a s předškolním vzděláváním, škola rodinného typu. Budova základní školy se nachází na návsi obce Zlatníky, v loňském roce byla přistavena nová část budovy, mateřská škola je umístěna na okraji obce Zlatníky. Školu navštěvují i děti z okolních vesnic. Škola je dostupná veřejnou hromadnou dopravou. V současnosti máme ve škole 89 žáků.

V obci využíváme pro školní akce hřiště. Blízký vrch Kamínek umožňuje vycházky do přírody, v zimě sportovní aktivity.

Naše škola je místem aktivního a radostného poznávání, v němž jsou děti vychovávány k samostatnosti, zodpovědnosti, spolupráci a zdravému sebevědomí. Výuka ve všech ročnících probíhá podle Školního vzdělávacího programu Klíč k poznání.Ve škole se všichni známe, pomáháme se, společně se dohodneme, jsme kamarádi. Vytváříme bezpečné a příjemné prostředí školy pro žáky, učitele i rodiče, respektujeme individuální možnosti a potřeby každého dítěte. Jsme školou otevřenou pro komunikaci a spolupráci. Organizujeme řadu celoškolních akcí, výlety, soutěže, dny otevřených dveří, vyjíždíme na školu v přírodě, nabízíme žákům řadu kroužků v odpoledních hodinách.