• Informace pro rodiče žáků 1. a 2. tříd

od středy 18. listopadu se Vaše děti vrátí do školních lavic.

S nařízením vlády k navrácení žáků souvisí i opatření, která se musí dodržovat:

• povinnost nošení roušek po celou dobu pobytu ve škole i mimo školu v rámci vyučování a školní družiny
            • každý žák bude mít 4  ks roušek + 2 sáčky (1x na čisté roušky, 1x na použité)
            • vzhledem k tomu, že máme často větrat třídy, apeluji na rodiče, aby byli žáci vhodně oblečeni
        • Další krok: testování

pro informaci sdělujeme, že základní a mateřská škola má od tohoto týdne  k dispozici testy na COVID-19 a bylo zavedeno pravidelné testování personálu. Je to jeden z dalších významných kroků, po instalaci ionizátorů, rouškách či každodenní komplexní dezinfekci ozónem v uvedených objektech s cílem zvýšit ochranu zdraví našich dětí, učitelů i ostatních pracovníků, kteří pracují každý den v první linii.

Současně  Vás upozorňujeme na možnost otestování díky iniciativě naší obce viz. informace pana starosty  https://www.zlatniky-hodkovice.cz/informace-pro-obcany/d-121727

• Online vyučování od 2. 11.

jak jistě z médií již víte, žáci se v pondělí do školy nevrátí.

Vytvořili jsme nový rozvrh, podle kterého se budeme od pondělí učit. Snažili jsme se o to, abychom zachovali výuku pokud možno s co největší časovou dotací, ale zase nepřetěžovali vaše děti. Vycházeli jsme z Metodického doporučení MŠMT, které školy obdržely v září.

Od středy bychom dětem umožnili i školní stravování, a to formou vyzvedávání si balíčků s obědem. Na rozdíl od jarních měsíců cena obědů zůstane stejná, zvýšila by se pouze o 10,- Kč na jednorázové nádobí. Proto Vás žádám, kdo bude mít o obědy zájem, abyste si v Edupage přihlásili jejich odběr. Nebude možné si obědy vybírat podle jídelníčku - buď dítě bude chodit na obědy nebo ne. Obědy se budou vydávat ve škole od 12 do 13 hodin z okna 5. třídy.

Znovu připomínám možnost zapůjčení školního tabletu.

Veškerou komunikaci s učiteli, prosím, řešte přes Edupage. Pokud byste potřebovali něco neodkladného, škola bude přístupná každé pondělí od 9.00 - 12.00 hodin.

• Zdravotníci

Pan lektor - záchranář, děti zábavnou formou seznámil s různými situacemi, kdy se první pomoc provádí a jak mají postupovat. Děti byly aktivně zapojovány, učily se obvazovat rány, mluvit na postiženého, komunikovat s ním, a dokonce se učily masáž srdce.

Všichni děti, měli možnost na vlastní oči se seznámit se sanitním vozem, s jeho vybavením a všemi pomůckami. Pan lektor názorně předvedl, jakým způsobem se zraněný do vozu nakládá, jak se používají dlahy, k čemu jsou injekce, kdo všechno v sanitce jezdí (řidič, doktor). Také se seznámili s plyšovým maskotem Kryštůfkem, který v sanitce jezdí, aby se děti nebály.

Velkým přínosem bylo ubezpečení, že sanitky a pana doktora se nemusíme bát, že jsou tu proto, aby nám pomohli zachránit život.

Děti na závěr dostaly diplomy “Malý záchranář” a vyrobily si malého Kryštůfka, kterého si odnesly na památku, aby jim připomínal pěkně strávený den se záchranáři.